W tym sezonie zawodnicy strzyżowskiego Armmagedonu wywalczyli aż 500 medali

Małgorzata Motor
Archiwum stowarzyszenia
W tym sezonie zawodnicy strzyżowskiego Armmagedonu wywalczyli aż 500 medali. W trzyletniej karierze sportowej, to najbardziej udany sezon drużyny.

Stowarzyszenie Armmagedon Strzyżów zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym, w sezonie 2015/2016. Z kolei w klasyfikacjach indywidualnych strzyżowscy zawodnicy stawali na najwyższym stopniu podium aż 29 razy.

- Ogólnopolska liga składa się z ośmiu turniejów. Rozgrywane są od października do maja. Zawodnicy zdobywają punkty w swojej kategorii wiekowej i wagowej oraz w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsce Armmagedonu, to bardzo duży sukces, bo jesteśmy jednym z dwudziestu ośmiu klubów z całej Polski, które rywalizują w tej lidze - zwraca uwagę sensei Paweł Szlachta, trener strzyżowskich sportowców.

Zawodnicy Stowarzyszenia Armmagedon Strzyżów od września 2015 w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobyli 500 medali, w tym 271 złotych, 131 srebrnych i 98 brązowych. - W trzyletniej karierze sportowej jest to najbardziej udany sezon naszej drużyny. Mamy nadzieję, że przez kolejne lata uda nam się utrzymać tak wysoki poziom - mówi trener strzyżowskich zawodników.

Dla porównania, w całej trzyletniej karierze sportowej zawodnicy na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych wywalczyli około 800 medali. - W tej chwili kilku naszych zawodników walczy o powołanie do kadry narodowej, która będzie reprezentować nasz kraj w pucharze świata kadetów - wyjaśnia Paweł Szlachta.

W tym roku puchar świata rozegrany będzie na Cyprze. Najlepsi zawodnicy będą walczyć o medale już we wrześniu. Wszyscy liczą, że w tym gronie znajdą się strzyżowscy zawodnicy, bo troje z nich reprezentowało już Polskę w ubiegłorocznym pucharze świata. - Choć są kadetami, to stoczyli walkę ze starszymi od siebie kolegami na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ju-Jitsu Sportowym w Katowicach. W turnieju tym wystartowało ponad 260 zawodników z ponad 40 klubów z całej Polski. Najlepiej spisała się Patrycja Wnęk - mówi trener.

Patrycja zdobyła drugie miejsce i tytuł wicemistrzyni Polski juniorów. - Stoczyłam w sumie cztery walki, z czego dwie wygrałam przed czasem. W jednej, w walce finałowej, uległam tylko obecnej mistrzyni świata juniorów. To dla mnie olbrzymi sukces, bo wszystkie moje przeciwniczki były rocznikowo juniorkami, a ja juniorką będę dopiero w przyszłym roku - zwraca uwagę Patrycja Wnęk.

Obecnie jest już mistrzynią Polski kadetów i najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski kadetów. - W tak wszechstronnej sztuce walki jak ju-jitsu trzeba wykazać się umiejętnością walki w dystansie (kopnięcia, uderzenia), walką w chwycie (rzuty, podcięcia i obalenia) oraz walką w parterze (trzymania, duszenia, dźwignie). Biorąc udział w turniejach tej rangi, trzeba być naprawdę dobrym w każdej fazie walki - podkreśla sensei.

Zachęca jednocześnie wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w ju-jitsu - Jest to znakomity sposób na wzmocnienie swojego ciała oraz poprawienie sprawności ogólnej - przekonuje Paweł Szlachta.