Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do wypadku doszło kilka minut przed północą, na ul. Dukielskiej, będącej częścią drogi krajowej nr 9. Według wstępnych ustaleń policjantów, obaj mężczyźni przechodzili przez jezdnię z lewej strony na prawą, w miejscu nieoświetlonym i poza przejściem dla pieszych.

W chwili, kiedy byli już na prawym pasie, uderzył w nich, jadący w kierunku przejścia granicznego w Barwinku, ciągnik siodłowy volvo z naczepą. Kierujący samochodem 38-letni mieszkaniec powiatu wielickiego zatrzymał się i zawiadomił o wypadku Policję. Wezwane również zostało pogotowie ratunkowe.

W chwili, kiedy patrol ruchu drogowego dojechał do Miejsca Piastowego, obaj piesi leżeli nieprzytomni na jezdni. Do czasu przybycia karetki, policjanci udzielili im pierwszej pomocy i zabezpieczyli miejsce wypadku. Funkcjonariusze ustalili również, że ranni to mieszkańcy gminy Miejsce Piastowe, w wieku 59 i 43 lat.

Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, starszego z mężczyzn nie zdołano uratować i niedługo po przewiezieniu do szpitala, zmarł. Stan drugiego jest bardzo ciężki.

Po konsultacji z prokuratorem kierowca volvo został zatrzymany do wyjaśnienia, a ciężarówka zabezpieczona na parkingu strzeżonym. W chwili wypadku mężczyzna był trzeźwy.


Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

natalia_19 (gość)

Byłam tam zanim przyjechało pogotowie
oraz policja. Zdziwił mnie fakt, że nikt nie zareagował, kilkoro ludzi stało i jedynie patrzyło, więc udzieliłam poszkodowanym pierwszej pomocy-policja przyjechała nieco później. U obu mężczyzn(poszkodowanych) wyczułam woń alkoholu. Sprawca zachował się bardzo odpowiedzialnie, ponieważ od razu zawiadomił pogotowie oraz policję.
Najszczersze kondolencje dla rodziny zmarłego.